01 News
02 Biografia
03 Dyskografia
04 Wywiady
05 Team
06 Thin Line
07 Photo
08 Artykuły
09 Subskrypcja
10 Księga gości
11 Forum
12 Linki
13 Kontakt
30 TON
03 recoil dyskografia


Bloodline (5+6)
Spanish Taster fanzine review

Poniższa rezenzja to 'przedruk' z pierwszego (luty/marzec 1993) numeru fan-zine'u SPANISH TASTER będącego periodykiem wydawniczym fan-clubu 'Kaleid' z Tarnowa.

Spanish Taster Fanzine

Pod nazwą RECOIL kryje się Alan Wilder, któremu praca z Depeche Mode ostatnio nie wystarcza. W roku 1992 wydał on swój trzeci solowy album zatytułowany 'Bloodline'.

Krążek ten to kawał syntetycznej oraz nastrojowej muzyki. Znajdują się tam m.in. utwory motoryczne, posiadające wielką moc, jak rozpoczynający album 'Faith Healer' ( klasyk Alexa Harvey'a, doskonale przerobiony przez Alana) oraz utwór tytułowy, 'Bloodline'.

W 'Curse' swojego wokalu użyczył Moby, więc utwór ten to krok w stronę mało interesującej muzyki rap, natomiast 'The Defector' przypomina bardziej brzmienie niemieckiej grupy Krafwerk. Na albumie nie zabrakło także utworów nastrojowych, doskonale wpływających na wyobraźnię, np. 'Electro Blues For Bukka White', 'Edge To Life' oraz kończący album 'Freeze', który kojarzyć się może z niektórymi utworami Depeche Mode ('Memphisto', 'Sibeling').

Mimo niektórych, pozornie monotonnych motywów, całość jest bardzo spójna i daje znakomity efekt.

Dawid Niedojadło

***