01 News
02 Biografia
03 Dyskografia
04 Wywiady
05 Team
06 Thin Line
07 Photo
08 Artykuły
09 Subskrypcja
10 Księga gości
11 Forum
12 Linki
13 Kontakt
30 TON
03 recoil dyskografia


Faith Healer video
1992

Teledysk do utworu 'Fatih Healer', pierwszego singla RECOIL, został wyreżyserowany przez Angelę Conway (State Films) w 1992 roku. W klipie wystąpił Douglas McCarthy oraz Alan Wilder.

Faith Healer video stillimage Faith Healer video stillimage

Alanowa interpretacja tego klasyka Alexa Harvey'a jest przeróbką w stylu electro i zawiera wszystkie elementy, jakie charakteryzowały muzykę RECOIL w tym czasie. Zestawienie specyficznego tekstu i warczącego głosu Douglasa McCarthy'ego w połączeniu z charyzmatycznym wykonaniem przez niego partii wokalnych po części podyktowało klimat teledysku, aczkolwiek Angela Conway powstrzymała się od skupienia się wyłącznie na współczesnej religijnej symbolice i opowiedziała się za wykorzystaniem w teledysku także motywów kultu Voodoo. Taka kombinacja umożiwiła ukazanie mrocznej natury utworu przy jednoczesnym uwzględnieniu elementów ewangelicznych.

Faith Healer video stillimage Faith Healer video stillimage

Teledysk do utworu 'Fatih Healer' składa się z dwóch wątkow - zewnętrzne sceny przedstawiają 'wyposażonego' w 'kocie' szkła kontaktowe Douglasa na tle nocnego nieba i płonących w lesie ognisk, natomiast ujęcia nakręcone wewnątrz skupiają się na Alanie przebywającym w kościele. Te pierwsze zostały zrealizowane w Epping Forest w Essex podczas przeraźliwego zimna, zaś drugie w starej synagodze we wschodnim Londynie. Alan nie musiał co prawda marznąć na zewnątrz, ale i tak nie udało mu się za bardzo 'wykręcić sianem' - w teledysku widzimy Wildera siedzącego przy stole i trzymajacego najpierw kurczaka, a potem węża. W dodatku jego twarz pomalowana jest na niebiesko, a włosy zafarbowane na pomarańczowo.

Faith Healer video stillimage Faith Healer video stillimage

Dominacja żywych, jaskrawych, niemal 'żarówiastych' kolorów przyczyniła się do nadania ogólnemu obrazowi mocnego, wyrazistego oblicza.

***

obejrzyj fragment teledysku:
01 Faith Healer video excerpt