01 News
02 Biografia
03 Dyskografia
04 Wywiady
05 Team
06 Thin Line
07 Photo
08 Artykuły
09 Subskrypcja
10 Księga gości
11 Forum
12 Linki
13 Kontakt
30 TON
03 recoil dyskografia


Strange Hours video
2000

Teledysk 'Strange Hours' jest historią mężczyzny, który zamordował swoją narzeczoną i nękany jest świadomością, że czyn ten został w dużym stopniu podsycony i spowodowany przez alkohol. Nawiedzany poczuciem winy i wyrzutami sumienia mężczyzna zaczyna zachowywać się w dziwny, paranoidalny sposób.

Strange Hours video stillimage Strange Hours video stillimage

Reżyser, Michael Williams, wpadł na powyższy pomysł po powołaniu głównych postaci do życia i stworzeniu wizualnej metafory - wizji tego, w jaki sposób doświadczenie zmienia ludzką percepcję. Poprzez wykorzystanie różnych form cieczy - od oleju do topniejącego lodu - teledysk ma za zadanie nawiązywać całego albumu i dlatego odwołuje się do elementów atrworku albumu 'Liquid' (m.in. 'pozamykane' w bryłach lodu przedmioty), które wplecione są w narrację klipu.

Idea albumu oscyluje wokół momentu katastrofy lotniczej, a dokładniej człowieka (pilota) stojącego w obliczu nieuniknionej śmierci. Esencja płyty to zbiór historii z bądź co bądź 'skażonego' życia pilota.

Strange Hours video stillimage Strange Hours video stillimage

Bohater 'Strange Hours', grany przez Davida Johannsena, w teledysku pojawia się nieogolony i poczochrany, próbując obsesyjnie uporać się ze świadomością swego czynu. Retrospekcyjne, surrealistyczne sekwencje przedstawiają przebieg wydarzeń rozwijający się na tle obskurnego, 'południowego' wokalu Diamandy Galas.

Deanne Lewis symbolizuje ofiarę. Jej kuszące, nakręcone przez 'noktowizyjne' obiektywy i skąpane przez to w zielonym, jaskrawym świetle ujęcia doskonale podkreślają nowo-orleańską wymowę teledysku. Małą dziewczynkę gra natomiast Lucy Klauber.

Strange Hours video stillimage Strange Hours video stillimage

A tak oto Michael Williams przedstawił swoją wizję teledysku:

'Spokojne, abstrakcyjne ujęcia symbolizujące ciecz poprzeplatane są z dziwnym symbolizmem innych scen. Światło symbolizuje pamięć mężczyzny o narzeczonej, ujęcia nocne - retrospekcję. Ciecz. Całość ma pewien klimat ale nie jest mroczna. Mężczyzna jest zdany na łaskę swoich własnych myśli.'

Nagranie teledysku odbyło się we wschodniolondyńskim studiu Babyalien oraz na stacji kolejowej East India.

***

obejrzyj fragment teledysku:
01 Strange Hours video excerpt