01 News
02 Biografia
03 Dyskografia
04 Wywiady
05 Team
06 Thin Line
07 Photo
08 Artykuły
09 Subskrypcja
10 Księga gości
11 Forum
12 Linki
13 Kontakt
30 TON
05 recoil team


Maggie Estep

Maggie Estep jest pisarką / wykonawczynią mieszkającą w Nowym Jorku, dokąd przeprowadziła się w wieku 17 lat. Po serii niezbyt udanych prób podejmowania pracy, Maggie odkryła w sobie żyłkę do recytowania poezji na żywo, co takze stało się jej sposobem na zarabianie pieniędzy. Czasem występuje w pojedynkę, niekiedy przy muzycznym akompaniamencie.

Maggie Estep

Jako poetka, Maggie ze swoim ówczesnym zespołem 'I Love Everybody' otwierała występy 'Hole' (grupa wykonawczyni Courtney Love) podczas koncertów 'Lollapalooza'.

Maggie miała także swój udział podczas 'Poetry Unplugged' - programu, jaki odbył się w stacji MTV w roku 1993 oraz jego następstwa - trasy 'Spoken Word'. Zaprezentowała wtedy zwięzły i treściwy, łatwo wpadający w ucho repertuar.

Pierwsza płyta Maggie, 'No More Mr Nice Girl', została opublikowana nakładem wytwórni Nuyorican Cafe - miejscu w Nowym Jorku, gdzie dzięki swoim recytacjom Estep dała się poznać publice. Drugi album Maggie nazywa się 'Love is a dog from hell' i ukazał się w 1997 roku. W tym także roku Maggie wydała nowele pod tytułem 'Diary of an emotional idiot'; obecnie pracuje nad książką, którą nazwała 'Euphoria'. Poza tym dość często występuje w Nowym Jorku, a na przełomie maja / czerwca 1998 z kilkoma innymi poetami odbyła swego rodzaju tournee po Stanach, natomiast w lecie tego samego roku po Europie.

Na płycie 'Unsound Methods' Maggie Estep pojawia się w utworach 'Luscious Apparatus' oraz 'Control Freak'.

***

Pytanie: Powiedz kilka zdań o sobie.

Odpowiedź: Mam brązowe włosy, które w czasie, jak byłam zaangażowana w RECOIL były naprawde krótkie, ale teraz już nieco odrosły. Jestem Amerykanką, ale wyglądam trochę jak Hiszpanka. Noszę głównie czarne ubrania, piję dużo kawy i równie dużo palę. Często jeżdzę konno w Prospect Park na Brooklynie i lubie terroryzować ludzi galopując na moim koniu w ich kierunku. Nagrałam dwie płyty w konwencji słowa mówionego i opublikowałam jedną nowelę.

Pytanie: W jaki sposób spotkałaś Alana?

Odpowiedź: Steve Lyon był producentem mojego drugiego albumu - zaprezentował jego fragmenty Alanowi. Sądzę, że Alan pomyślał sobie, iz mam mroczny i 'pokręcony' styl oraz odpowiedni głos, w związku z tym zdecydował się na mnie.

Pytanie: Co pomyślalaś o utworach, do których poprosił Cię o napisanie tekstów? Co sądzisz o efektach końcowych?

Odpowiedź: Naprawdę mi sie podobają. Sa 'groove'. No i ucieszyłam się, bo mialam szansę napisania utworu o mojej przyjaciółce Carli (Luscious Apparatus), ponieważ miała mi ona za złe, iż na mojej płycie napisałam kawałek o innej mojej przyjaciółce, Jenny, a nie napisałam ani slowa o niej (o Carli). Wszystko wyszło więc wspaniale.

Pytanie: Jak wlaściwie pracowalaś z Alanem podczas nagrywania?

Odpowiedź: Najpierw Alan przysłał mi 'wersje robocze' utworów. Paląc papierosy siedziałam w moim jedwabnym szlafroku i rozmyślałam nad tymi utworami, wtedy powstały teksty. Pojechałam wówczas na jakies brytyjskie pustkowie, gdzie mieszka Alan i Hep i po wypoczynku w łóżku w kształcie samochodu, udaliśmy się do studia, by nagrać materiał.

Pytanie: Jak pracuje się z Alanem?

Odpowiedź: Jest okropnym tyranem. Jest porywczym, trudnym geniuszem. Jest wielkim, przerażającym potworem. Wlaściwie, całkiem spoko. Po prostu pozwolił mi robić, co do mnie należało dajac kilka pomocniczych wskazówek, zasugerował kilka rzeczy do wypróbowania. To był bezbolesny zabieg.

Pytanie: Jakiej muzyki słuchasz?

Odpowiedź: Uh...Głównie słucham Bacha i Strawińskiego. Poza tym troszkę Toma Waitsa, Elliota Smitha, Soul Coughing i Skeleton Key. Oh, i jeszcze coś - mam bzika na punkcie Lyle Lovett.

Pytanie: Jaki utwór RECOIL jest Twoim ulubionym?

Odpowiedź: Wszystkie MOJE!

Pytanie: Z kim jeszcze, oprócz RECOIL, pracowałaś?

Odpowiedź: Z Elliotem Sharpem, paroma dziwnymi kolesiami z kapeli Huge Voodoo oraz moimi własnymi zespołami.

Pytanie: Jakie są Twoje obecne i przyszłe plany?

Odpowiedź: Piszę kilka krótkich historyjek dotyczących seksu, podróży i paranoi. Wtedy ostatecznie skończę moją drugą nowelę 'Piviot Of The Universe', a wtedy napiszę trzecia - 'King Of Coney Island'. Wówczas może kupię sobie konia.

Pytanie: Jakie będzie Twoje nadrzędne wspomnienie pracy z Alanem?

Odpowiedź: Jego wielkie krzesło dentystyczne, do którego Alan i Hep przywiązali mnie jednej nocy.

Pytanie: Czy możesz opowiedzieć jakąś anegdotę lub historyjkę o Alanie?

Odpowiedź: Gdy pomyslę o tym, jak wspólnie ze swoją żoną mogliby przywiązać mnie do krzesła dentystycznego i kazaliby słuchać dziecięcych rymowanek, mam dość...

Pytanie: Czy coś chciałabyś dodać?

Odpowiedź: Jesli Alan, Hep i Paris potrzebowaliby pomocy domowej, to prosze dac MI znać!

Pytanie: Czy masz zdjęcie Carli?

Odpowiedź: Właściwie nie; nie moge znaleźć żadnego. Ale ona jest tak naprawdę niska, ma długie czarne włosy, jasnozielone oczy i nieco 'wilczą' twarz. Carla to w pewien sposób obłąkana dziwaczka. Ale nie mówcie jej, ze to powiedziałam...

***