01 News
02 Biografia
03 Dyskografia
04 Wywiady
05 Team
06 Thin Line
07 Photo
08 Artykuły
09 Subskrypcja
10 Księga gości
11 Forum
12 Linki
13 Kontakt
30 TON
05 recoil team


The Golden Gate Jubilee Quartet

The Golden Gate Jubilee Quartet był pionierem kwartetów wykonujących w latach 30-tych i 40-tych muzykę z pogranicza pop i gospel. Siłą napędową grupy był Willie Johnson (baryton) oraz William Langford (pierwszy tenor) i dzięki nim Golden Gate spotkali się z masową akceptacją daleko poza kościołem, a ich gładkie, inspirowane Mills Brothers harmonie zadecydowały o ich sukcesie.

The Golden Gate Jubilee Quartet

Wspólnie z Henry'm Owenem (drugi tenor) i Orlandusem Wilsonem (bas) w 1937 roku zaczęli nagrywać dla wytwórni Victor, by następnie pojawiać się w audycjach radia National oraz wystąpić w 1938 roku na koncercie Johna Hammond'a 'Spirituals Of Swing' w Carnegie Hall.

W roku 1941 Gate'si nagrywali dla wytwórni Columbia (bez Langforda) i udzielili się w paru filmach: 'Star Spangled Rythm', 'Hollywood Canteen' i 'Hit Parade' - to tylko nazwy niektórych z nich. Kiedy jednak pod koniec lat 40-tych eksperymenty z muzyką R&B przestały przynosić rezultaty i nadchodziła powoli epoka rock and roll'a, grupa ostatecznie wyemigrowała w 1959 z Ameryki do Francji, gdzie nagrywała do lat 70-tych.

W 1970 roku zmarł William Langford i Henry Owens, natomiast Willie Johnson został kierowcą autobusów w Los Angeles, od czasu do czasu udzielając się w grupie Phila Harrisa w Las Vegas.

Jest to niewiarygodne, ale jeszcze dziś można oglądać The Golden Gate Jubilee Quartet. Orlandus Wilson cały czas podtrzymuje grupę - mimo sędziwego wieku (83 lata) nadal śpiewa swoim pięknym, basowym głosem.

***