01 News
02 Biografia
03 Dyskografia
04 Wywiady
05 Team
06 Thin Line
07 Photo
08 Artykuły
09 Subskrypcja
10 Księga gości
11 Forum
12 Linki
13 Kontakt
30 TON
05 recoil team


Toni Halliday

Toni Halliday, oprócz 'Edge To Life', na płycie 'Bloodline' jest współtworczynią także utworu tytułowego. Większość ludzi jednak zna ją jako druga, obok Deana Garcii, połowę grupy Curve.

Toni Halliday

Curve zostało utworzone w roku 1990, a swój debiutancki mini-album 'Blindfold' opublikowało w marcu 1991 roku. Dwie następne EP-ki, 'Frozen' i 'Cherry' umocniły pozycję Curve na brytyjskiej scenie indie.

Pierwszy 'duży' album, 'Doppelhanger', został wydany w roku 1992 i niemal natychmiast po nim ukazała sie kolejna płyta - 'Cuckoo'. Mimo, iż Curve dość szybko zjednało sobie publiczność na koncertach, na skutek emocjonalnego wyczerpania podczas amerykańskich występów Toni i Dean postanowili na jakiś czas zawiesić działalność zespołu skupiając się na własnych projektach.

Toni poeksperymentowała króciutko z żeńską grupą noise-rockową 'Scylla', zanim Curve nie oglosiło swojego powrotu po wydłużonym urlopie, czego zwiastunem było wydanie singla 'Chinese Burn' w roku 1997.

Opublikowany w 1998 roku album 'Come Clean' nie był już tak zdominowany przez gitary jak poprzednie produkcje Curve i został przyjęty właściwie tylko przez najbardziej oddanych fanów. W kwietniu 1998 roku Curve koncertowalo w Stanach i według wielu fanów RECOIL, którzy ogladali ich występy, były one naprawdę niesamowite.

Na swoich koncertach Curve grało utwór RECOIL, 'Edge To Life', natomiast Alan zrobił w 1989 roku remix o naziwe 'euro-tech mix' utworu Toni Halliday 'Time Turns Around'.

***